Супрун про конфлікт в "Інституті серця": Тодуров, очевидно, дуже боїться втратити своє феодальне князівство

Нового гендиректора інституту обиратимуть 18 грудня

Генеральний директор державної установи "Інститут серця" Борис Тодуров використовує медперсонал, щоб залишитися керівником інституту. Про це у "Фейсбуці" заявила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Так вона прокоментувала конфлікт за участю активістів С14, що виник 14 грудня, які зацікавилися тренінгом, що відбувався в медустанові.

"Нам повідомили про наповнення так званого тренінгу. Якщо він був орієнтований виключно на безпеку медичних працівників та захист права пацієнтів, то чому 16-річну дівчину тримали в заручниках із вимогою видалити запис тренінгу? Це був захід із навчання протидіяти активістам, який Борис Тодуров організував для працівників інституту", – написала Супрун.

За її словами, у медустанові використовували ситуацію з фігурантом справи про тортури і викрадення під час Майдану Юрієм Крисіним, якого рік тому активісти виявили в "Інституті серця".

"Тоді активістам удалося потрапити до нього в палату. Тож на тренінгу обговорювали записи з камер спостереження, мабуть, щоби врахувати "помилки" персоналу. Також нам передали фото частини слайдів презентації і зміст "симуляції", до якої запросили медпрацівників. Лікарям і медсестрам роздали ролі – від одних вимагали симулювати втрату свідомості, а іншим наказали спровокувати конфлікт, щоб можна було зафіксувати на відео для маніпуляції, щоб виглядати не агресором, а жертвою", – уважає в.о. міністра.

Вона заявила, що такі тренування потрібні, "щоб навчитись вовку вдягати овечу шкуру, тому що в суспільстві з‘явився потужний запит на порядних людей, а брехунам, маніпуляторам і агресорам українці вже не вірять".

"А директору дуже потрібно, щоб йому і далі вірили! Адже у вівторок, 18 грудня, в "Інституті серця" відбудуться вибори головного лікаря (на сайті установи зазначено, що вибирати будуть гендиректора. – "ГОРДОН"). За чинним законодавством, у колективі, де працює орієнтовно 800 людей, право голосу матимуть приблизно 25. Тодуров, очевидно, дуже боїться втратити своє феодальне князівство, якщо вирішив готувати лікарів бути його акторами", – написала Супрун.

Вона підкреслила, що викликав поліцію не директор установи, а один з активістів, а єдиною вимогою представників "Інституту серця" до дівчини, яка потрапила на тренінг, було видалити відео.

"Тодуров фактично сам тримав у заручниках не лише активістів, а й весь медичний персонал, який не випускали з приміщення, як рабів. Після сьогоднішніх подій усі працівники інституту деморалізовані, бо їх використовують як худобу. Так само Тодуров використовує і пацієнтів, ставить під загрозу їхнє життя і прикривається цим, хоча власноруч блокує нормальну роботу інституту", – уважає в.о. міністра.

За її словами, "люди, які здатні на таку ганебну поведінку, не в праві називати себе лікарями".

"Тодуров, російські ЗМІ вам дуже вдячні, адже інцидент допоміг їм картинкою для антиукраїнських страшилок", – підсумувала Супрун.


https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2241330862818135

14 грудня в "Інституті серця" стався конфлікт за участю націоналістів С14. Директор установи Борис Тодуров заявив, що невідомі прийшли з холодною зброєю після сигналу дівчини, яка під час відпрацювання кризових ситуацій проникла у приміщення і "вела незаконну зйомку, можливо, із метою дискредитації".

Координатор організації С14 Сергій Мазур заявив, що люди з його організації "прийшли подивитися, як Тодуров проводить тренінги для медиків, як протидіяти активістам, як у ситуації з Крисіним".

У поліції повідомили, що після конфлікту в Деснянське відділення поліції "для надавання пояснень" забрали чотирьох осіб.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/kiev/-suprun-pro-konflikt-v-instituti-sertsja-todurov-ochevidno-duzhe-bojitsja-vtratiti-svoje-feodalne-knjazivstvo-581961.html”