У Середземному морі затримали українську яхту з 57 мігрантами – Держприкордонслужба України

Яхту з мігрантами затримали в Середземному морі

У Середземному морі затримали українську яхту з 57 мігрантами. Про це 11 жовтня повідомили на сайті Держприкордонслужби України.

Яхту вдалося затримати в результаті спільних заходів українського відомства та Європолу. На борту судна перебувало троє українців – членів екіпажу.

За даними відомства, українці входили до складу злочинного угруповання разом із громадянами Іраку, Сирії, Туреччини, Італії та Греції.

"Злочинці оминають національне законодавство одночасно декількох країн і, як результат, організовують незаконне переправлення біженців, у тому числі у країни Європи, особливо нелегальних мігрантів із Близького Сходу", – повідомили у відомстві.

У Держприкордонслужбі зазначають, що в Афінах (Греція) затримали одного з учасників злочинної організації, який протягом 2017–2018 років вербував громадян України. Упродовж останніх двох років злочинна група завербувала 12 українців.

"У більшості випадків для спонукання українців до вчинення протиправної діяльності застосовувалися шахрайські методи переконання, їм не доводилася справжня мета перевезення осіб на прогулянкових яхтах та у 100% випадків не повідомлялися негативні наслідки в разі їх затримання правоохоронними органами", – зазначають у Держприкордонслужбі.

6 серпня держсекретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць повідомляв, що в Греції станом на червень 2018 року утримують 151 українського моряка. 108 із них засуджено, 98 – за перевезення нелегальних мігрантів.

3 жовтня у Греції затримали трьох українців за підозрою в перевезенні нелегальних мігрантів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/localnews/-u-seredzemnomu-mori-zatrimali-ukrajinsku-jahtu-z-57-migrantami-derzhprikordonsluzhba-ukrajini-417723.html”